Imatran Paasikivi-seura täyttää 30 vuotta — Juhlaluennon pitää Suomen Pankin ex-pääjohtaja Erkki Liikanen

Imatran Paasikivi-seuran perustamisesta tulee kuluneeksi tänä vuonna 30 vuotta. Merkkipäivää juhlistetaan ensi tiistaina 17. syyskuuta Imatran kaupungintalolla. Ohjelma alkaa kello 13.30 kahvitilaisuudella ja jatkuu sen jälkeen valtuustosalissa, jossa juhlaluennon pitää Suomen Pankin ex-pääjohtaja Erkki Liikanen.

Liikasta ennen puheenvuoron pitävät myös Imatran Paasikivi-seuran puheenjohtaja, Imatran ex-kaupunginjohtaja Pertti Lintunen sekä Paasikivi-seurojen liiton puheenjohtaja Martti Enäjärvi.

Juhlaluennon jälkeen on aikaa varattu vapaalle keskustelulle.

— Oletamme, että Liikanen käsittelee ajankohtaista taloustilannetta Euroopassa ja Suomessa. Varmaa tietoa ei ole, parasta tulla kuulolle, vinkkaa Imatran Paasikivi-seuran hallituksen sihteeri Ossi Martikainen.

Luetuimmat

Kommentoidut