LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui marraskuussa 105 opiskelijaa – Katso lista tutkinnon saaneista

Tuuli Truhponen

Kuvituskuva.
Kuvituskuva.

LAB-ammattikorkeakoulusta valmistui marraskuussa 2020 yhteensä 105 opiskelijaa. Valmistuneita oli sekä Lahdesta että Lappeenrannasta.

Alla on lista valmistuneista, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Marraskuussa 2020 valmistuneet

Hotelli-, ravintola- ja matkailuala

Restonomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in Tourism and Hospitality Management: Belaia Nastasia, Ulkomaat; Nguyen Tai, Ulkomaat; Tsai An-Chieh, Ulkomaat

Restonomi (AMK), Hotelli- ja ravintola-alan liikkeenjohdon koulutus: Ramula Laura, Lappeenranta

Restonomi (AMK), Matkailuliiketoiminnan koulutus: Palmroos Tiina, Kouvola; Sandberg Paloma, Lahti

Muotoilu, kuvataide ja visuaalinen viestintä

Medianomi (AMK), Media-alan koulutus: Toivanen Markus, Lahti

Medianomi (AMK), Visuaalisen viestinnän koulutus: Foster Mathias, Helsinki

Muotoilija (AMK), Muotoilun koulutus: Ervast Elias, Helsinki

Muotoilija (AMK), Teollisen ja brändimuotoilun koulutus: Cowley Sonja, Lahti

Liiketalous

Tradenomi (AMK), Bachelor's Degree Programme in International Business: Duong Huong, Vantaa; Helmle Moritz, Ulkomaat; Patapau Makar, Ulkomaat; Seregina Aleksandra, Ulkomaat

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus: Kojo Saraella, Vantaa

Tradenomi (AMK), Liiketalouden ja logistiikan koulutus: Kontula Taru, Lahti; Pulkkinen Janne, Mikkeli

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus, kansainvälinen kauppa: Pahkala Tessa, Espoo

Tradenomi (AMK), Liiketalouden koulutus, palveluliiketoiminta: Koskinen Miki, Lahti; Vainikka Minna, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden ala, Digitaaliset ratkaisut: Haaparanta Malla, Hausjärvi; Koistinen Reija, Helsinki

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketalouden alan koulutus Liiketoiminta ja uudistava johtaminen: Lipponen Jenni, Lahti

Tradenomi (ylempi AMK), Master's Degree Programme in International Business Management: Koltonuk Daniel, Helsinki; Ysern De La Calle Jaime, Helsinki

Sosiaali- ja terveysala

Ensihoitaja (AMK), Ensihoitajakoulutus: Antikainen Meri, Joensuu; Haromo Kaisu, Savonlinna; Heikkilä Vili, Hämeenlinna; Jarkia Anton, Turku; Johansson Juho, Joensuu; Kalenius Kirsi, Äänekoski; Lehtinen Jere, Lappeenranta; Malin Olli, Jyväskylä; Mäkelä Mira, Hämeenlinna; Ranta Tanja, Lappeenranta; Veirto Topi, Lahti; Vuoristo Lauri, Lappeenranta

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapeuttikoulutus: Jaspa Salla, Lahti; Rasp Heidi, Lappeenranta; Sipi Iiris, Lahti

Fysioterapeutti (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Asiakkuusjohtaminen sosiaali- ja terveyspalveluissa: Hakonen Tiina, Lahti

Sairaanhoitaja (AMK), Bachelor's Degree Programme in Nursing: Li Guangmei, Ulkomaat

Sairaanhoitaja (AMK), Sairaanhoitajakoulutus: Ahonen Nuppu, Mäntyharju; Dillström Jonna, Imatra; Haziri Edonis, Lahti; Hukka Roosa, Lahti; Häkkinen Kira, Helsinki; Jänis Samuli, Lappeenranta; Kannel Hanna, Lappeenranta; Kesti Heidi, Lappeenranta; Land-Koskinen Agneta, Lahti; Miettinen Kati, Lappeenranta; Nyberg Juska, Lahti; Paakkunainen Suvi, Lappeenranta; Pykäläinen Mona, Lappeenranta; Saarinen Pomeliina, Hämeenlinna; Sarataho Onni, Lahti; Tähkänen Timo, Lahti; Valkeapää Pia, Lappeenranta

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus: Kautonen Anne, Imatra; Pirinen Hannele, Taipalsaari

Sosionomi (AMK), Sosionomikoulutus: Eilola Jenna, Tampere; Korhonen Miikka, Lappeenranta; Kämäräinen Linda, Kuopio; Pulenko Natalia, Lappeenranta; Sihvonen Saija, Imatra; Vilska Suvi, Lappeenranta; Vuojolainen Kati, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysalan koulutus (ylempi AMK), Digitaaliset ratkaisut: Koskinen Tiia, Hämeenlinna

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaalialan koulutus (ylempi AMK), Lapsi- ja perhepalveluiden kehittäminen: Hertman Anu, Lahti

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Uudistava johtaminen: Kansikas Terhi, Kouvola

Terveydenhoitaja (AMK), Terveydenhoitajakoulutus: Nuutinen Mari, Iitti; Telkkä Jonna, Kerava

Tekniikka

Insinööri (AMK), Konetekniikan koulutus: Ahokas Antti, Kouvola; Laurikainen Ville, Lemi; Piipponen Miika, Lahti; Räsänen Pekko, Mikkeli; Säntti Anton, Lahti

Insinööri (AMK), Tieto- ja viestintätekniikan koulutus: Björke Mikael, Lahti; Isomäki Kaisu, Lahti; Lahdenmaa Iiro, Helsinki; Prakapenka Aliaksei, Lahti; Suhonen Mikko, Iitti; Syvämeri Johannes, Lahti

Insinööri (AMK), Materiaalitekniikan koulutus: Kankaanpää Juuso, Somero

Insinööri (AMK), Bachelor's Degree Programme in Construction Engineering: Rusakova Emiliia, Ulkomaat

Insinööri (AMK), Puutekniikan koulutus: Inkiläinen Nina, Lahti

Insinööri (AMK), Prosessi- ja materiaalitekniikan koulutus: Husu Dani, Lahti

Insinööri (ylempi AMK), Master's Degree Programme in Urban Sustainability: Nazir Samira, Ulkomaat; Soto Carlos, Ulkomaat

Luetuimmat

Uusimmat uutiset