Järjestyksessä 28. Marja-Liisan hiihdot sivakoitiin Konkalammella – katso tulokset tästä!

Miesten yleisen sarjan 15 kilometrin kisan voiton vei Imatran Urheilijoiden Ville Ahonen.

Joonas Tapaninen

Ville Ahonen oli voitokas Konkalammella. Arkistokuva.
Ville Ahonen oli voitokas Konkalammella. Arkistokuva.

Marja-Liisan hiihdot järjestysnumerolla XXVIII (28) hiihdettiin sunnuntaina Simpeleellä Konkalammen hiihtokeskuksessa.

Tässä tulokset:

MYL 15 km: 1. Ville Ahonen Imatran Urheilijat 41:34,9, 2. Ville Happonen Kiteen Urheilijat 44:20,6 +2:45,7, 3. Jari Turtiainen Savonlinnan Hiihtoseura 47:35,3 +6:00,4.

NYL 10 km: 1. Merja Eronen Joroisten Urheilijat 32:17,0, 2. Laura Karkkulainen Kontiolahden Urheilijat 32:53,3 +0:36,3, 3. Emma Jyrkinen Imatran Urheilijat 34:25,3 +2:08,3.

M8 1 km: 1. Oliver Viitanen Kerimäen Urheilijat 3:44,6, 2. Topias Jauho Joutsenon Kullervo 4:23,6 +0:39,0, 3. Aapo Tella Keravan Urheilijat 5:24,1 +1:39,5.

N8 1 km: 1. Lilli-Lotta Kaiponen Savonlinnan Hiihtoseura 4:24,4, 2. Cecilia Kecki Lappeen Riento 6:37,9 +2:13,5.

M10 2 km: 1. Eelis Jauho Joutsenon Kullervo 9:10,9, 2. Aleksi Tella Keravan Urheilijat 9:37,5 +0:26,6.

N10 2 km: 1. Emilia Muukka Vehkalahden Veikot 9:13,6, 2. Lotta Lindholm Savonlinnan Hiihtoseura 9:32,3 +0:18,7, 3. Kristiina Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo 10:33,1 +1:19,5, 4. Pauliina Vesterinen Lappeen Riento 11:16,0 +2:02,4, 5. Oona Raatikainen Simpeleen Urheilijat 19:25,7 +10:12,1.

M12 3 km: 1. Lauri Sakki Vehkalahden Veikot 11:25,6, 2. Anton Vainio Vehkalahden Veikot 11:47,7 +0:22,1, 3. Veikka Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 12:13,3 +0:47,7, 4. Nuutti Seppänen Sulkavan Urheilijat 41 12:34,4 +1:08,8, 5. Johannes Kääriö Sulkavan Urheilijat 41 12:55,9 +1:30,3, 6. Kasperi Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo 13:17,4 +1:51,8, 7. Jesse Ravolainen Kangasniemen Kalske 13:57,7 +2:32,1.

N12 3 km: 1. Ella-Sofia Kaiponen Savonlinnan Hiihtoseura 12:04,1, 2. Siiri Lindholm Savonlinnan Hiihtoseura 12:45,2 +0:41,1, 3. Eveliina Vesterinen Lappeen Riento 12:54,2 +0:50,1, 4. Venla Räikkönen Imatran Urheilijat 13:39,4 +1:35,3, 5. Jenna Ravolainen Kangasniemen Kalske 13:52,4 +1:48,3, 6. Aida Tella Keravan Urheilijat 14:00,2 +1:56,1, 7. Kiira Karttunen Imatran Urheilijat 14:28,1 +2:24,0, 8. Venla Lallo Lappeenrannan Hiihtäjät 17:17,7 +5:13,6.

M14 5 km: 1. Eero Sinkko Lappeen Riento 18:00,7, 2. Jami Rinta-Jaskari Joutsenon Kullervo 18:59,6 +0:58,9, 3. Aapo Turtiainen Kerimäen Urheilijat 19:06,1 +1:05,4, 4. Ville Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 19:36,1 +1:35,4, 5. Atte Räikkönen Imatran Urheilijat 20:10,2 +2:09,5.

N14 3 km: 1. Lotta Kairikko Savonlinnan Hiihtoseura 11:33,7, 2. Ella Repo Simpeleen Urheilijat 14:18,9 +2:45,2.

M16 8 km: 1. Arttu Turtiainen Kerimäen Urheilijat 24:23,3, 2. Rasmus Räikkönen Imatran Urheilijat 26:23,6 +2:00,3, 3. Valtteri Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 26:26,0 +2:02,7, 4. Antti Seppänen Sulkavan Urheilijat 41 29:56,9 +5:33,6

N16 5 km: 1. Maija Tiainen Kerimäen Urheilijat 16:50,9, 2. Helmiina Lantta Savonlinnan Hiihtoseura 18:02,0 +1:11,1, 3. Vilma Pylkkänen Savonlinnan Hiihtoseura 18:36,6 +1:45,7, 4. Kiia Karttunen Imatran Urheilijat 18:51,7 +2:00,8, 5. Iida-Emilia Kaiponen Savonlinnan Hiihtoseura 19:24,7 +2:33,8.

M18 10 km: 1. Juho Repo Simpeleen Urheilijat 30:20,5, 2. Saku Miettinen Joutsenon Kullervo 32:03,9 +1:43,4, 3. Eemeli Tavi Kiteen Urheilijat 34:03,1 +3:42,6, 4. Jarkko Tolvanen Joroisten Urheilijat 38:24,3 +8:03,8.

N18 5 km: 1. Kerttu Seppänen Sulkavan Urheilijat 41 19:39,1.

N20 10 km: 1. Jonna Pakola Kosken Kaiku 35:39,5, 2. Laura Tukia Imatran Urheilijat 37:56,7 +2:17,2.

M35 15 km: 1. Toni Hyyryläinen Pakilan Veto 50:47,0.

M45 10 km 1. Jukka-Pekka Huuskonen Rantasalmen Urheilijat 31:23,6

N45 5 km 1. Tatiana Larionova Lahden Hiihtoseura 21:41,0

M55 5 km 1. Andrei Larionov Lahden Hiihtoseura 17:40,9

M65 5 km 1. Hannu Leskinen Kiteen Urheilijat 19:25,2 2. Reijo Kaarakainen Kiteen Urheilijat 22:34,5 +3:09,3

Luetuimmat

Uusimmat uutiset